Rok szkolny 2018/2019

Samorząd Uczniowski w naszej szkole tworzą Mały Samorząd Uczniowski (klasy I-III) i Duży Samorząd Uczniowski (klasy IV-VIII).

Informacja o pracy Małego Samorządu Uczniowskiego

• Mały Samorząd Uczniowski rozpoczął swoją działalność w roku szkolnym 1999/2000. Opiekunką MSU w roku szkolnym 2018/2019 jest pani Karina Bogdaniuk-Sierant, która ściśle współpracuje z Dużym Samorządem i jego opiekunkamiGłównym celem działania MSU jest zintegrowanie młodszej społeczności uczniowskiej wokół wspólnie zorganizowanych przedsięwzięć: imprez szkolnych, konkursów czy też akcji dobroczynnych. Niektóre z organizowanych konkursów stały się już tradycją szkolną i cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością ( np. konkurs kaligraficzny „ Najładniejszy Zeszyt ”).

• MSU stara się propagować wśród młodszych uczniów pozytywne wzorce wychowawcze. W tym celu zorganizowano w poprzednich latach takie szkolne imprezy jak wybory : Superdyżurnego, Dżentelmena Roku, Najsympatyczniejszej Koleżanki czy Kolegi na Medal.

• Uczniowie z klas młodszych chętnie włączają się w organizowane pod patronatem MSU akcje o charakterze dobroczynnym ( np. przedświąteczną zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska w Ciapkowie). Wspólne podejmowanie działań w ramach pracy MSU dostarcza młodszym uczniom wiele radości, a uroczyście wręczane na apelach nagrody i wyróżnienia mobilizują ich do większego wysiłku i społecznego zaangażowania.

Informacja o pracy Dużego Samorządu Uczniowskiego

• Zebrania Samorządu Uczniowskiego odbywają się w każdy piątek o godz. 12:40 w sali nr 19, opiekun:  pani Irmina Krzymowska, Przewodnicząca: …, Zastępca: …

• sekcja porządkowa (opiekun: pani Dorota Kaluga) – zebrania odbywają się w … o godz. … w sali nr 22. Zadaniem tej sekcji jest utrzymanie porządku podczas zabaw szkolnych, pomoc w stołówce szkolnej podczas przerw obiadowych.

• sekcja dekoracyjna (opiekun: pani Anna Sieracka) – zajęcia odbywają się w każdy … o godz. … w sali nr …. Sekcja ta przygotowuje dekoracje na imprezy szkolne, a także na apele i bieżące wydarzenia szkolne.

• sekcja charytatywna (opiekun: pani Irmina Krzymowska) – zebrania odbywają się w każdy … o godz. … w sali nr 19. Dzięki tej sekcji szkoła bierze udział w akcjach charytatywnych na rzecz Hospicjum dla dzieci w Gdyni (sprzedaż kalendarzy hospicyjnych, zbiórka pieluszek i datków na bieżące potrzeby), na rzecz Fundacji dla Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych (sprzedaż cegiełek – akcja „Szkoło pomóż i Ty”), zbiórka plastikowych nakrętek na rehabilitację Natalii ze Starogardu Gdańskiego, zbiórka karmy dla Ciapkowa, akcje na rzecz ruchu Maitri, akcja „Adopcja serca” – zbiórka środków finansowych dla Vincenta, chłopca z Rwandy;przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin potrzebujących z naszej szkoły

• Sekcja ekologiczna – (opiekun:pani Ilona Landowska) – zebrania odbywają się w każdą …. o godz. … w sali nr ….

• KONKURSY CAŁOROCZNE pod patronatem SU:

– Konkurs na najlepiej dyżurującą klasę pod hasłem „Klasa – gospodarzem szkoły”

– Konkurs na najlepszego gospodarza pt: „Gospodarz roku”

– Nagroda Dyrektora Szkoły „Fair Play”

• Poczet Sztandarowy:

Zuzanna Welke, klas VIIIa

Zofia Smagacka, klasa VIIIa

Joanna Pedryc, klasa VIIIa

Oliwier Mróz, klasa VIIIa

Antoni Michalewski, klasa VIIIa

Igor Zaorski, klasa VIIIa

W ramach Samorządu Uczniowskiego działa Szkolne Koło Wolontariatu, którym opiekuje się pani Marta Ulanowska oraz Koło Caritasu, którego opiekunem jest ksiądz Kamil Zakaszewski.